Časté dotazy

Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá a moc si jí vážíme! Pokud máte cokoliv, co byste nám rádi sdělili, napište nám prosím na simona@speedpuzzling.cz (případně na j.mikes@me.com ohledně technickým záležitostí) nebo na Instagramu.

Veškeré naše zdrojové kódy jsou open-source a veřejné na GitHubu SpeedPuzzling. Zastáváme filizofii "sharing is caring" a vše ohledně myspeedpuzzling.com se snažíme otevřeně sdílet.

Jak se dozvíte, že při zadávání času nepodvádím?

Upřímně řečeno - pravděpodobně nedozvíme. U veřejného žebříčku, kde si puzzleři zadávají časy sami, se spoléháme na čestnost a poctivost každého jednotlivého puzzlaře. Měli byste snad radost z nepoctivého podvodně zadaného výsledku?

Předpokládáme, že stejně jako my, i ostatní puzzleři skládají především pro radost a časy z tohoto typu skládání jsou orientační pro představu, jak si stojíme v porovnání s ostatními a naostro si změříme síly během nějaké soutěže. Řekněte sami, nevypadalo by podezřele, pokud na platformě budu mít čas 20 minut ale během soutěže složím puzzle za 3 hodiny?

Do budoucna plánujeme také hodnocené ligy, kde bude vyžadováno ověření času například pomocí videozáznamu.

Protože jsou v naší komunitě i finalisté World Jigsaw Championship, kteří se umístili na předních příčkách, můžeme jejich časy brát jako referenční. Podezřelé časy, budeme sledovat a pokud se prokáže podvod, tak bez milosti také mazat. Při opakovaném podvádění bude hráči přístup na platformu omezen.

Dostaly se ke mě puzzle s QR kódem a logem myspeedpuzzling.com, co s tím?

Abychom vám skládání a zadávání časů co nejvíce zpříjemnili, na všechny puzzle které nám projdou pod rukou přidáváme QR kód - po naskenování se dostanete na stránku s danými puzzlemi, kde můžete pomocí tlačítek rovnou začít stopovat a nebo zadat váš čas.

Pokud byste nám chtěli pomoci šířit osvětu ohledně speedpuzzlingu a do svých puzzlí přidat letáček s QR kódem, prosím napište nám - pošleme vám PDF které si můžete vytisknout, případně pošleme poštou přímo vytištěné letáčky.

Můžu přidat čas i k puzzlím, které na platformě nejsou?

Rozhodně! Pokud jste skládali puzzle, které u nás na platformě ještě nejsou, při přidávání času překlikněte na možnost:

Následně máte možnost vybrat ze seznamu výrobců. Pokud ani výrobce není v databázi, můžete opět zadat sami.

Jak upravím nebo smažu zadaný čas?

V sekci Můj profil u každého zadaného času najdete odkaz na editaci (odkaz má podobu ikonky tužky ).

Na stránce s editací je úplně dole jenž záznam jednou a provždy smaže z celého internetu.

Co dělá tlačítko ?

Otevře stopky s vybranými puzzlemi - můžete rovnou začít skládat a stopovat čas.

Co dělá tlačítko ?

Otevře přidání vašeho času k vybraným puzzlím - vhodné pokud používáte vlastní stopky a právě jste doskládali. Pokud jste doskládali v minulosti a chcete zaznamenat čas, máte možnost uvést i datum, kdy jste skládali.

Jak si půjčím puzzle?

Momentálně nabízím svou vlastní sbírku puzzlí - pouze za poštovné a balné, případně za symbolický poplatek, výměnou za to, že přidáte čas skládání a tím podpoříte růst speed puzzling komunity!

Puzzle, která mám aktuálně k půjčení jsou označeny vždy v přehledu puzzlí jako k zapůjčení. Pokud puzzle nemám, nebo je v tuto chvíli má někdo vypůjčené, jsou označeny jako nejsou k dispozici.

Pokud máte zájem si jakékoliv puzzle půjčit (doporučuji více najednou :-)), prosím napište mi a domluvíme se.

Do budoucna máme v plánu přímo na platformě umožnit každému uživateli zveřejnit vlastní sbírku puzzlí a nabídnout příležitost propojit puzzlery mezi sebou napřímo.

Můžu přiložit ruku k dílu?

Jasně! Spojte se s námi, ideálně s představou, jak byste se rádi do budování speed puzzling komunity zapojili, dáme hlavy dohromady a určitě něco vymyslíme.